Běžecké stopy severovýchodní Krušné hory
CZ | DE | EN
 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   Krušnohorská bílá stopa > Úvod

Úvod

Krušnohorská bílá stopa

je občanské sdružení registrované ministerstvem vnitra dne 11.1.2008. Zakladateli Krušnohorské bílé stopy, o.s. jsou zástupci šesti neziskových subjektů, kteří spravují v zimních měsících běžecké a v letním období cyklistické trasy Krušných hor, tzv. Krušnohorské lyžařské magistrály a na ni navazující trasy. 

 

Zakladatelé: 

Horský klub Lesná Krušné hory, o.s. (úsek Mezihoří (Bernava), Svahová, Pyšná, Lesná, Brandov, Nová Ves v Horách)
Mount Club Litvínov, o.s. (úsek Nová Ves v Horách, Mníšek, Klíny, Fláje)
Krušnohorský klub (úsek Dlouhá Louka - Fláje – Žebrácký roh – Vrch Tří pánů)
Sport Centrum Bouřňák o.p.s. (úsek Vrch Tří pánů, Nové Město, Moldava, Cínovec, Mikulov, Dubí)
RSC Fojtovice, o.s. (úsek Cínovec – Fojtovice, Habartice)
SKI klub Telnice, občanské sdružení (úsek Habartice – Telnice, Nakléřov).
 

Cílem tohoto projektu je poskytovat návštěvníkům Krušných hor kvalitní služby související s provozem běžeckých a cyklistických tras a stezek během celého roku.

 

V rámci tohoto projektu byla navázána velice úzká spolupráce s městy a obcemi, přes jejichž katastry magistrála probíhá, příp. mají zájem, aby turisté a návštěvníci Krušných hor byli spokojeni. Členové KBS ve spolupráci s partnerskými subjekty zajišťují úpravu, obnovu, rozšiřování a modernizaci výše zmíněných úseků magistrály a s tím související drobné stavby (odpočívadla, mapy, značení a mnoho jiných).  Většina středisek Krušnohorské bílé stopy má  také zajištěno napojení na běžecké trasy v SRN (např. Holzhau, Alternberg, Seiffen). Právě tímto je projekt jedinečný a unikátní v celé Evropě. Propojené, strojově udržované, běžecké stopy dosahují délky cca. 250 km. Nadmořská výška tras je v rozsahu 740 až 950 m.n.m. Projekt vznikl za výrazné podpory Ústeckého kraje. Významný podíl na financování projektu má Ústecký kraj, Město Osek, Město Bílina, Město Duchcov, Město Litvínov, Město Chomutov, Město Krupka, Město Ústí nad Labem, Nadace ČEZ a RWE Transgas.